vitinka-6 vitinka-03-kiddy staklo-03 staklo-07 staklo-1 pet-02 pet-03 pet-1 pet-15

Rukometaši Borca savladali Crvenu Zvezdu

31. 08. 2017

vitinka-vivia-borac-crvena-zvezda-banjaluka-2017jpg

RK Borac m:tel je u do kraja neizvjesnom meču, pred 1.000 gledalaca u banjalučkom hramu sporta, za nijansu bio bolji od Crvene zvezde, savladavši tim crveno bijelih rezultatom 27:26 (13:16).

Borac je dobro otvorio meč i na krlima Mijatovića poveo sa 10:6, ali se Zvezda brzo konsolidovala i krenula u furioznu seriju od 10:1 koju je predvodio Babić sa četiri gola. U tom periodu utakmice u ekipi Borca isključenja, po dva minuta, zaradili su Šešić i Ćeranić. Borac je drugo poluvrijeme otvorio serijom 4:0 kojom je preuzeo vodstvo, pa je Nenad Peruničić bio primoran na tajm aut, nakon čega je utakmica ušla u egal.

Izabranici Bojana Unčanina su meč u svoju korist prelomili u posljednjih deset minuta kada su golovima Ćelića, pa potom Đurđevića iz sedmerca stekli prednost od tri gola razlike, koju su sačuvali do kraja. U ekipi domaćina najefikasniji su bili Mijatović sa osam golova, Daničić sa šest i Ćeranić sa četiri pogotka. U redovima "crveno-bijelih" najefikasniji su bili Mošić i Matičić koji su postigli po pet golova.